Kitapkoala / İnsan okusun, insanlık yaşasın

Kitapkoala / İnsan okusun, insanlık yaşasın

Umut Kısa
www.kitapkoala.com

Ne kutsal bir iş değil mi?
Uzun süre bunu nasıl yapabileceğimi düşündüm.Tüm bunların finansmanı nasıl sağlanırdı?
Sponsorluk finansmanı ya da bağışlar istikrarlı değildi. Para ödemeniz gereken insanları, yapıları, cihazları sürdürülebilir kılmak pek de mümkün değildi. 
Yıllar sonra kurumların sosyal sorumluluk yaptığı bir modelde değişim gerekiyordu. Yani kapitalizm evrilmeliydi. Bunu düşünerek yaklaşık 20 arkadaşımla 
beraber bu girişimin altına girmeye karar verdik.Finanse etmek için de bir model bulduk.
Hem finansmanı hem de yaptıkları fayda yaratmalıydı. İşte bu yüzden insanların okumasını sağlayacak; Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir fikir bulduk.Bunun üzerine isimlendirmenin nasıl olacağını düşündük.
Dünyada adaptasyonu en düşük olan hayvan “Koala”dır. Üstelik çok şirin ve sarılan bir hayvandır. Okaliptus ağacı olmayan hiçbir yerde yaşayamaz ve sadece okaliptüs ile beslenir. O yüzdende okaliptusa sıkı sıkıya sarılır.
Sarılmak ne de büyük ihtiyaç değil mi?
Bizim koalamız kitap kovalasın istedik, o yüzden de Kitap ve Koala sözcüklerini birleştiren, insanların okumasını sağlayan ve de Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir site kurmaya karar verdik. www.kitapkoala.com adındaki sitemizde her türden kitap satılacak.
Sizden bağış istemiyoruz çünkü bağış istikrarlı ve sürdürülebilen bir model değil!
Eğer sokakta acı çeken hayvanların acılarını dindirmek ve tedavilerine destek olmak istiyorsanız zaten normalde satın almak istediğiniz kitapları www.kitapkoala.com’dan alın. Bu sayede hem kitap okumuş hem de planladığımız sistemi kurmaya yardımcı olmuş olursunuz.
Belki, yüzyıllarca devam edecek bir sistemin de mimarları arasında yer alabilirsiniz.
Şimdi kitap almanız gerekmiyor sadece paylaşarak da destek olabilirsiniz. Unutmayın kötü olan ticaret değil, kötü olan ticaretin kimin çıkarlarına hizmet ettiğidir. Kısacası aynı ‘ticaret’ birçok hayvanın acısının dinmesini de sağlayabilir.
Hepinizi kitap okumaya davet ediyoruz.